Potery

Ide o vysoko tekuté a stabilné zmesy. Použitím špecifických druhov prísad, správnou prípravou plochy pred betonážou a dôkladným ošetrením zabetónovanej plochy sa predchádza vzniku nadmerného zmrašťovania, nežiaducemu vzniku trhlín a zdvihnutých rohov. Samozhutniteľnosť zabezpečuje požadovanú rovinnosť, ktorá je potrebná na ukladanie finálnych vrstiev – dlažby, PVC, parkiet, plávajúcich podláh, kobercov a podobne.

Cementové potery

Suchý cementový poter je jednoduché a kvalitné riešenie podláh vo Vašom dome za dobrú cenu. K príprave zmesi nie je potreba veľa vody. Náklady poteru sú o 30% – 40% nižšie ako pri anhydritovom potere, pričom ide o porovnateľnú rovinnosť a kvalitu.


Anhydritové potery

Anhydritový poter je liata samonivelizačná zmes na báze vody, plastifikátorov a síranu vápenatého (anhydritu), ktorý plní funkciu pojiva, plnivom je piesok. Pri vytvrdzovaní poteru dochádza k tvorbe kryštálovej štruktúre, kde sa relatívne veľké a kompaktné kryštály medzi sebou celoplošne spájajú a tak vzniká minimálne množstvo dutých priestorov. Vďaka takejto štruktúre dosahujú anhydritové potery vysokú mieru pevnosti. Vytvára dokonale rovnú plochu pod finálnu nášľapnú vrstvu (dlažba, parkety, koberec, atď.) Anhydrit je ideálnym riešením pre podlahové vykurovanie.


Dekoratívne potery

Galéria

Copyright 2015 Stavservis BB | Všetky práva vyhradené | mediaWeb