Vykurovanie

Naša spoločnosť Vám ponúka kompletné riešenia v oblasti vykurovania. Špecializujeme sa na vykurovacie sústavy založené na jave sálania – podlahové, stenové a stropné kúrenie, ale aj na tradičné radiátorové vykurovania. Nadobudnuté dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti sa pre našich klientov odzrkadľujú v profesionálnej montáži a poradenstve pri výbere optimálneho riešenia.

Podlahové vykurovanie

Podlahové vykurovanie domácností je revolúciou medzi technológiami vyhrievania bytov. Oproti väčšine bežných spôsobov vykurovania pomocou radiátorov netrpí podlahové kúrenie toľkými nedostatkami. Teplo sa na spotrebiteľa prenáša nie cirkuláciou teplého vzduchu, ale sálaním teplej podlahy. Tým dochádza k zahriatiu samotných osôb oveľa skôr, než dôjde k prehriatiu vzduchu a nie je tak potreba miestnosť zbytočne prekurovať.

Nízka teplota vody v sústave | Akumulácia tepla murivom
Nízka prašnosť | Prevencia proti plesniam

Stropné vykurovanie

Podobne ako stenové vykurovanie využíva stropné vykurovanie jav sálania. Sálanie vykurovacieho telesa pôsobí priamo na telo človeka, bez toho aby došlo k nadbytočnej cirkulácii a prehrievaniu vzduchu v interiéri. Nízka požadovaná teplota vykurovacieho systému umožňuje využitie alternatívnych zdrojov tepla s nižším výkonom, ako napríklad solárne kolektory a tepelné čerpadlá.


Nízka teplota vody v sústave | Akumulácia tepla murivom
Nízka prašnosť | Prevencia proti plesniam

Galéria

Copyright 2015 Stavservis BB | Všetky práva vyhradené | mediaWeb